HAKKIMIZDA

Image
Image
ALUFEM HAKKINDA

Alufem Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alufem Alüminyum, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde 14.000 m² kapalı alanda alüminyum ekstrüzyon press hatları, polisaj yüzey işleme makineleri, eloksal tesisleri, elektrostatik boyahane, CNC mekanik işleme merkezleri, montaj hatları ve alanında uzman ekipleri ile müşteri odaklı, hızlı ve inovatif yaklaşım dahilinde hizmet vermektedir.

Firmamız, 1100 USTons (5’’) ve 2000 USTons (7’’) Ekstrüzyon press hatları ile muhtelif alaşımlarda T0, T4, T5 ve T6 ısıl işlem proseslerinde yıllık 9.000 tonun üzerinde Alüminyum profil üretme kapasitesine sahiptir.

Eloksal tesisimizde 4.000.000 m²/yıl kapasite ile mat, parlak ve satineli kaplama işlemi 7,5 metre boy ölçüsüne kadar gerçekleştirilebilmektedir. KalaySülfat ve NikelSülfat banyolarımız ile çok açık bronzdan siyaha kadar renklendirme talepleri karşılanmaktadır.

Elektrostatik toz boya tesisimiz ile tüm RAL kodlarında ve mimari seri boyalarda 4.000 ton/yıl kapasite ile hizmet verilmektedir. Toz boya tesisimiz dış ortam etkilerinden tamamen izole olacak şekilde dizayn edilmiş olup, üretim tam otomatik proses kontrollü kabin sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

Tesisimiz bünyesinde bulunan 3 ve 4 eksen CNC profil işleme merkezleri, CNC açılı çift kafa ve hassas kesim testereleri, prosese özel makine hatları müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu mekanik işlem uygulamalarını özenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

AR-GE merkezimizde müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tasarım ve teknik destek sunulmakta, maksimum kalite ve memnuniyet odaklı çalışılmaktadır.

ALUFEM markası çevreye ve insana değer veren anlayışının göstergesi olarak, günümüzün imkan verdiği en modern arıtma tesisini devreye almıştır. İnşaatı devam etmekte olan 30.000 m² fabrika sahası ile yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
MİSYONUMUZ

Alufem olarak misyonumuz dayanıklı ham maddeyi kaliteli üretim ile bir araya getirerek sunmaktır. Titiz işçiliğimiz ve güvenilir ismimizi ihtiyaç duyulan tüm alanlarda görmek, çözümleri doğru şekilde ve tam zamanında sağlamak, hızla cevaplamaktır. Uzman görüşümüz ile teknolojiyi birbirine harmanlayarak mükemmel sonuç için çalışmaktır.

VİZYONUMUZ

Alufem imzası ile yerli üretim gücünü tüm dünyaya sunmak, estetik, kaliteli ve yenilikçi ürünlerle her geçen gün gelişmek, teknolojik yenilikleri adım adım izleyip takip ederek ilerlemek yegane vizyonumuzdur.


Alüminyum Tarihçesi

1827 yılında Alman kimyager Friedrich Wöhler, susuz alüminyum klorürü potasyum ile karıştırarak ayrıştıran ilk kişidir. Fakat ondan da önce Danimarkalı bir fizikçi ve kimyacı olan Hans Christian Øersted alüminyumu...